REFERENCIÁINK Klebergsberg Középiskolai Kollégium
Fornetti Peciva Zágráb
Autószalonok
Kovácsoltvas
Lakatosmunkák


Milyen kapunyitóra van szükségem?

Egyszárnyú kapunyitók. Akkor jó választás, ha a kapu valóban egyetlen szárnyként mozog és megfelelően stabil mind a forgáspont, mint a pillér. A vezérlés minden esetben a motoroldalon helyezkedik el, ide kell kivezetni a 230V-ot, a másik oldalra csak az infrasorompót.

Kétszárnyú kapunyitók. Az egyik leggyakoribb fajta kapu. A vezérlés változtatható, praktikusan oda helyezzük el, ahol több hely van, ide célszerű a 230V-ot kivezetni. A másik oldalra mind a 230Vos kábelt mind az infrasorompó kábelt célszerű kivezetni.

Tolókapu automatikák. A tolókapunál ugyanúgy, mint az egyszárnyú kapunyitónál, csak a motor oldalra szükséges kivezetni a 230Vot, az infrasorompó kábelét mindkettőre. A motor adott helyen lehet csak, így a kábeleket oda szükséges kivezetni.

Garázskapu automatikák: A Hörmann Pro- és SupraMatic automatikák tökéletesen összehangoltak az összes Hörmann garázskapuval, de akár az összes járatos idegen gyártmányra is felszerelhetők. A könnyű felszerelés utólagosan is egyszerűen megoldható. A karbantartás gondjait el is felejtheti. A szabadalmaztatott fogasszíjnak köszönhetően a SupraMatic meghajtás teljesen karbantartásmentes - nincs többé szükség utólagos olajozásra vagy utánállításra. Egy 220V-os dugaljt szükséges elhelyezni az automatikának a kapu középvonalában a kapulap síkjától 3 m-re befelé, és ha még felszerelünk a falra is egy csengő-nyomógombot (villanyszerelő pontosan tudja) és egy két eres vezetéket bekötünk egyrészt a csengőbe, a másik végét az automatikába, akkor kb 1000 Ft-os költségen kapunk egy kényelmes benti garázskapu kapcsolót is.

Jó tanács az előkészítéshez:

Alapesetben minden kapunyitót bizonyos biztonsági eszközökkel szabad csak felszerelni. Ezt biztonsági csomagnak hívjuk és tartalmaz egy darab infrasorompó párt valamint egy visszajelző villogó lámpát. Az infrasorompónak záráskor van elsősorban szerepe. Egy szemmel láthatatlan folytonos sugár, amit ha megszakítunk - mert ott áll az autó, vagy átszaladt valaki a kapun - akkor a kapunyitó megáll. Ez nagyon fontos biztonsági eszköz, enélkül semmilyen körülmények között nem szabad kapunyitót felszerelni! A visszajelző lámpa a kapunyitó működése közben villog, ezzel jelzi már távolról, hogy működésbe lépett.

A legtöbb kapunyitó automatika 230V feszültségről működik, ezért minden esetben úgy kell előkészíteni a kaput, hogy a közvetlen közelében legyen ez a feszültség, valamelyik oldalon. A tápfeszültséget minden esetben villanyszerelő szakemberrel kell az épület és a vezérlés közt előkészíttetni az érintésvédelmi szabványok betartásával.

Az infrasorompót a pillér két oldalára szereljük, ezért mindenképpen fontos a kapu két pillérét kábelcsatornával (gégecsővel) összekötni. Sok felesleges munkától kímélhetjük meg magunkat, ha a szükséges kábeleket (230V és az infrasorompónak 4x0.22 biztonságtechnikai kábel) előre be is húzzuk, mindkét oldalon jókora ráhagyással.

Most pedig nincs más hátra: Válassza ki az Önnek megfelel? kapunyitó típust, töltse ki a jobb oldalon található ajánlatkérőt és munkatársunk 48 órán belül válaszol Önnek!

Kapunyító
Árajánlat

Szeretne árajánlatot kérni?
Válasszon kategóriát, majd töltse ki ajánlatkérő lapunkat!